Każdy z nas ma w swoim sercu Sandomierz (01-03-2021)

 

– Każdy z nas ma w swoim sercu Sandomierzpowiedziała Danuta Paszkowska w czasie uroczystości w Zamku Królewskim w Sandomierzu. Propagatorka poezji, założycielka Zespołu Artystycznego „Etiuda”, Profesor Oświaty, opiekunka miejsc pamięci otrzymała tytuł Sandomierzanina Roku 2020.

Jeśli ja cokolwiek robię, to zawsze w zespole. Tak traktuję ten zaszczyt. To jest tytuł, który należy się zespołowi artystycznemu Etiuda, z którym mam przyjemność pracować.

 https://sandomierz.naszemiasto.pl

Doktor nauk humanistycznych, honorowy profesor oświaty, polonistka w Collegium Gostomianum w Sandomierzu i Sandomierzanin Roku w rozmowie z Ewa Okońską opowiada m.in. o wieloletniej pracy z młodzieżą, działalności teatru szkolnego Cegielnia, fascynacji postacią profesora Zbigniewa Kabaty, poety i żołnierza Armii Krajowej z oddziału Jędrusie oraz o historii, a także Etiudzie – zespole artystycznym, działającym pod kierunkiem pani profesor przy Klubie Nauczyciela w Sandomierzu.

 https://www.radio.kielce.pl/pl/wiadomosci/spodziewany-gosc-danuta-paszkowska,124969

 Jako nauczycielka patronowała twórczości poetyckiej uczniów, dzięki niej ukazały się trzy zbiory „Almanach Młodych Poetów". Prowadziła także teatr szkolny I LO - „Cegielnia”. Założyła również Zespół Artystyczny „Etiuda”, skupiający emerytowanych pracowników oświaty.

https://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,26840157,tytul-sandomierzanina-roku-2020-dla-zasluzonej-polonistki-i.html?disableRedirects=true