Pamięci dr. Janusza Kamockiego (9-11-2022)

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Długosza w Sandomierzu zorganizowała dziś piękne spotkanie wspomnieniowe dotyczące wyjątkowej postaci – dr. Janusza Kamockiego Honorowego Obywatela Miasta Sandomierza.

Dzień przed Świętem Niepodległej oddaliśmy wspólnie cześć człowiekowi, który dla Ojczyzny zrobił bardzo wiele, działając jako żołnierz AK pod pseudonimem „Mamut” w czasie II wojny światowej.

Dr Janusz Kamocki ukochał Sandomierz i spoczął na wieki na Cmentarzu Katedralnym. Jego biografia łączyła wiele działań, w tym naukowe w dziedzinie etnografii, ale także jak dziś mieliśmy się okazję przekonać twórczość literacka była bliską jego sercu.

Przy okazji spotkania miała miejsce premiera dramatu, autorstwa nastoletniego Janusza Kamockiego pt. „Legenda o Górach Pieprzowych”. Wyjątkową interpretację artystyczną zaprezentowała Grupa Etiuda, pod opieką dr Danuty Paszkowskiej. Pani dr przygotowała także materiał napisany przez Honorowego Obywatela Sandomierza do wydania, co zaowocowało dzisiejszą premierą publikacji.

Serdecznie dziękuję za ten piękny wieczór pełen wspomnień o wyjątkowym człowieku oraz artystycznych interpretacji w wykonaniu Etiudy.

Źródło:// www.facebook.com/people/Marcin-Marzec/100057083655601/

Fot: Małgorzata Michalczuk